SEARCH MENU CLOSE
Klinika in vitro Czechy, Praga
Close Image
Klinika in vitro Czechy, Praga
USTALENIE NIEPŁODNOŚCI Przyczyny niepłodności hero-image Przyczyny niepłodności hero-image
USTALENIE NIEPŁODNOŚCI

Przyczyny niepłodności

Przyczyny niepłodności mogą występować zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Na podstawie rozmowy wstępnej przeprowadzimy Was przez różne testy. Zawsze zaczynamy od najmniej stresujących (badania krwi, USG, endokrynologia, immunologia, genetyka) do badania drożności jajowodów, histeroskopii lub badania ERA, aby znaleźć przyczynę niepłodności i pomóc w realizacji marzenia o dziecku.

Skontaktuj się z nami
Metody ustalania przyczyn niepłodności image

Metody ustalania przyczyn niepłodności

Příčiny neplodnosti se mohou vyskytovat u muže i u ženy. Na základě vstupního pohovoru vás provedeme různými testy. Postupujeme vždy od těch nejméně zatěžujících (vyšetření krve, ultrazvuk, endokrinologie, imunologie, genetika) až po vyšetření průchodnosti vejcovodů, hysteroskopii nebo ERA test, abychom odhalili příčinu neplodnosti a pomohli vám k miminku.

Metody zjištění příčin neplodnosti

Negativní vlivy

Mezi negativní faktory ovlivňující neplodnost patří životní styl a přibývající věk. Nejzávažnější jsou problémy s nadváhou, kouření, alkohol, nedostatek pohybu nebo nadměrná zátěž.

 • Nadváha icon Nadváha

  Nadváha nebo obezita také ovlivňují vaši šanci otěhotnět. U žen větší množství tuku produkuje více estrogenu způsobujícího ztrátu ovulace a ovlivňujícího výsledek léčby. Nadváha u mužů má v mnoha případech vliv na erekci, stejně jako na množství a kvalitu spermií.  

 • Kouření icon Kouření

  Kouření snižuje pravděpodobnost otěhotnění. Chemikálie obsažené v cigaretovém kouři mají negativní vliv na kvalitu ženských vajíček i mužských spermií.

 • Alkohol icon Alkohol

  Pokud chcete otěhotnět, měly byste se vyvarovat alkoholu, a to nejen v průběhu těhotenství, ale i v období, kdy se otěhotnět snažíte. U mužů alkohol snižuje počet a pohyblivost spermií.

 • Nedostatek pohybu icon Nedostatek pohybu

  Dostatek pohybu a zdravý životní styl zvyšuje šanci na úspěšné otěhotnění.

 • Nadměrná zátěž icon Nadměrná zátěž

  Především stres snižuje šanci na přirozené početí i umělé oplodnění.

 • Věk icon Věk

  Šance otěhotnět se s přibývajícím věkem snižují. Důvodem bývá především nižší počet a kvalita vajíček, ale i jiné zdravotní problémy ovlivňující neplodnost. U mužů s věkem klesá kvalita spermií. 

 • Syndrom polycystických ovarií (PCOS) icon Syndrom polycystických ovarií (PCOS)

  Další komplikací může být syndrom polycystických ovarií (PCOS). 

  Vzniká v důsledku nevyváženého poměru ženských a mužských hormonů v těle ženy, kdy ženský organismus produkuje více mužského hormonu testosteronu, než je běžné. Vlivem této nerovnováhy dochází k tomu, že vaječníky netvoři folikuly, čímž muže být zablokováno uvolňování vajíček (ovulace). Typickým projevem je hromadění se folikul ve formě drobných cystiček v kůře vaječníků.

  Syndrom PCOS je velmi často spojený obezitou a cukrovkou.

NIE MOŻECIE ZAJŚĆ W CIĄŻĘ

Umów się na konsultację, a dowiemy się, jak możemy Ci pomóc

Contact Icon
Poradzimy Wam Napiszcie do nas Skontaktujemy się z Tobą najpóźniej następnego dnia roboczego
Help Line Lady
Lub zadzwoń do nas +420 257 225 751 Jesteśmy on-line od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 – 16:00