Používáte nepodporovaný, zastaralý internetový prohlížeč. Stránky v něm nemusí být správně zobrazeny, mohou být pomalé a nemusí správně fungovat. Zaktualizujte si prohlížeč nebo si nainstalujte nový. Doporučujeme použití některého z následujících prohlížečů: Google Chrome, Edge, Mozilla Firefox
IVF s vlastními vajíčky
Pokud se páru nedaří početí přirozenou cestou, doporučujeme metodu umělého oplodnění IVF. Celý proces začíná stimulací vašeho těla, abychom vám mohli odebrat ta nejlepší vajíčka. K oplodnění zralého vajíčka dochází v laboratoři. Následně je embryo vloženo do ženské dělohy.
Kontaktujte násKdy je tato metoda vhodná?
Více o zjištění příčin neplodnosti-
Pro páry, které se neúspěšně pokoušejí o otěhotnění déle než půl roku nebo rok (v závislosti na jejich věku)
-
Pro páry s nižší kvalitou vajíček nebo spermií
-
Pro páry, které mají imunologické příčiny neplodnosti
-
Pro ženy trpící neprůchodností vejcovodů nebo endometriózou
Jaké jsou šance u této metody mimotělního otěhotnění?
U žen lze tuto metodu aplikovat do 49 let věku.
Šance na otěhotnění metodou IVF s vlastními buňkami je závislá na několika faktorech. Hlavními z nich jsou věk ženy, fyzický i psychický stav nebo nadváha. Plodnost ženy začíná rychle klesat především po 35 letech věku a ještě výrazněji po 40 letech. V případě neúspěchu s vlastními vajíčky je možné použít IVF léčbu s darovanými vajíčky.
Proč si vybrat Europe IVF?
Vysoká úspěšnost
Dlouhodobě dosahujeme vysoké úspěšnosti. Uděláme všechno proto, aby vaše šance na otěhotnění byly co největší.
Profesionální péče a lidský přístup
Velikost naší kliniky umožňuje profesionálním lékařům přistupovat ke každému individuálně a provést páry léčebným procesem nebo umělým oplodněním až po otěhotnění.
Špičkové vybavení
Neustále sledujeme nejaktuálnější trendy a postupy. Investujeme do přístrojů, které nám pomohou zvýšit úspěšnost umělého oplodnění.
Nenecháme vás čekat
Chápeme, v jaké situaci se nacházíte a chceme vám pomoci věci řešit hned. Realizace probíhá v rámci 1–2 měsíců.
Postup léčby
Přípravná fáze
- Spolu s vámi vypracujeme stimulační protokol, podle kterého si budete aplikovat podkožní injekce se stimulačními léky.
- Obvykle 2. nebo 3. den menstruačního cyklu (tedy 2. nebo 3. den menstruačního krvácení) aplikujete první injekce dle stimulačního protokolu, o započetí stimulace nás, prosím, informujte.
- Injekce se píchají do podkoží v oblasti pod pupkem přibližně každých 24 hod. obvykle 7 dní.
- Následuje ultrazvukové vyšetření k posouzení velikosti a počtu folikulů.
- Ultrazvukové vyšetření můžete provést po domluvě u svého gynekologa nebo u nás v centru, výsledky poté budeme společně konzultovat přes email nebo telefonicky.
- Na základě ultrazvukového vyšetření bude rozhodnuto buď o pokračování stimulace (pak je nutné opakovat ultrazvuk obvykle za 2 dny) nebo o ukončení stimulace.
- Pokud jsou folikuly již dostatečně veliké, aplikujte ukončující injekci, která zahájí fázi finálního zrání vajíček.
- 2 dny po aplikaci ukončující injekce bude termín odběru vajíček.
- K odběru vajíček se dostavíte k nám do centra i se svým partnerem.
- Je bezpodmínečně nutné mít průkaz totožnosti (občanský průkaz, pas).
- IVF lze provést i bez hormonální stimulace v tzv. nativním cyklu. Pomocí ultrazvukového vyšetření se přesně určí termín ovulace a následně se odebere jedno uvolněné zralé vajíčko, které se oplodní metodou ICSI.
- Nevýhodou nativního cyklu je to, že dojde k získání pouze jednoho vajíčka, což snižuje pravděpodobnost vzniku kvalitního embrya. Nativní cyklus je vhodný pro starší ženy s nízkým počtem vajíčkem nebo pro klientky odmítající hormonální léčbu.
Odběr vajíček – punkce
- V předem domluvený čas přijdete k nám do centra.
- Zákrok provedeme v krátkodobé celkové anestezii (asi 10-15 min.) – požadujeme předoperační vyšetření, které si necháte udělat u svého praktického lékaře nebo u naší spolupracující lékařky (nesmí být starší 6 měsíců).
- Žádost o předoperační vyšetření vám zašleme na váš e-mail.
- Součástí předoperačního vyšetření mohou být i výsledky serologií (STD) – odběry na žloutenku typu B a C, HIV a syfilis (nesmí být starší 6 měsíců).
- Odběr vajíček se provádí tenkou jehlou přes pochvu pod ultrazvukovou kontrolou.
- Z vaječníků se odsaje obsah folikulů (folikulární tekutina), v které se nacházejí vajíčka.
- Tato tekutina je poté předána do laboratoře k dalšímu zpracování.
- Po odběru vás do 2 hodin propustíme z kliniky – zajistěte si doprovod, v žádném případě nesmíte řídit, bude přetrvávat účinek anestetik (uspávacích léků).
- Zralá vajíčka se oplodňují obvykle metodou ICSI vybranými spermiemi partnera injekcí přímo do vajíčka.
- Po oplodnění se embrya začínají dělit a růst. Tento proces probíhá pod kontinuálním monitoringem v Embryoscopu.
- Nejvhodnější čas k transferu embryí určí embryolog podle počtu, vývoje a kvality embryí. Pokud to dává smysl, tak se snažíme o prodlouženou kultivaci do pátého dne.
- Účelem složitého procesu posuzování kvality vývoje embryí je stanovení nejvhodnějšího času přenosu embryí, které zajistí nejvyšší pravděpodobnost otěhotnění.
- Nadpočetná kvalitní embrya zamrazíme pro případné další použití.
Transfer embrya
- Zavedení embryí nebo embrya do dutiny děložní se provádí až na výjimky bez uspání tenkým, pružným katetrem (hadičkou) – konec katetru je pozorován ultrazvukem pro přesné umístění.
- Transfer je zcela bez bolesti.
- Embrya s malým množstvím tekutiny (média, živného roztoku) jsou vstříknuta do dutiny děložní.
- Poté vás uložíme na lůžko asi na 10-15 minut a následně vás z centra propustíme.
Po transferu
- Po transferu se doporučuje na 1-2 týdny klidový režim (žádná nadměrná fyzická aktivita, pohlavní styk, ani koupel v horké vodě).
- Po dalších 1-2 týdnech je režim volnější, ale doporučujeme vyvarovat se i nadále nadměrné fyzické aktivitě.
- Pravidelně berte léky podle pokynů v propouštěcí zprávě.
Těhotenský test
- Za 14 dní po transferu si nechte provést těhotenský test z krve a o výsledku nás informujte.
- Pokud je těhotenský test pozitivní, pak berte dále léky až do 12. týdne gravidity a objednejte se na ultrazvukové vyšetření (cca za 10–14 dnů) ke svému lékaři.
- Po 12. týdnu těhotenství léky postupně vysazujte dle doporučení lékaře.
- Dále probíhá standardní prenatální screening a kontroly u vašeho gynekologa.
- Pokud je těhotenský test negativní, vysaďte všechny léky a kontaktuje nás. Domluvíme s vámi další postup a plánování transferu zamrazených embryí.
Zeptejte se naší koordinátorky na cokoliv, co vás zajímá
Ozveme se vám do jednoho pracovního dne.
Zkušení lékaři
Každý člen našeho týmu má mnohaleté zkušenosti s léčbou neplodnosti z velkých center asistované reprodukce v ČR i v zahraničí. Zkušení odborníci zvyšují našim klientům šance na úspěšné otěhotnění.
Klinika využívá laboratorní metody zvyšující úspěšnost otěhotnění
Vhodné metody vám nabídne po vstupní konzultaci s lékařem. Vy si zatím můžete porovnat jejich efektivitu.
EmbryoScope+
Zvyšte o 10 % šanci na úspěšné otěhotnění: Kontinuální sledování embryo a AI technologie pro výběr embrya
Více informacíICSI
ICSI je injekční zavedení spermie do vajíčka. Výrazně zvyšuje šanci na oplodnění.
Více informacíEmbryoScope+
Šanci na otěhotnění zvýšíme tím, že k transferu vybereme jen ta nejkvalitnější embrya. Ta umíme dobře rozpoznat díky jejich nepřetržitému monitoringu v EmbryoScopu.
Více informacíMicrofluidic sperm sorting chips
Ty nejkvalitnější spermie vybíráme u této metody přirozenou cestou. Aktivním průchodem přes bariéru se oddělí ty zdravé od nekvalitních.
Více informacíVitrifikace
Metoda rychlého zmražení embryí nebo vajíček, která zabraňuje tvorbě ledových krystalů a tím poškození buňek. Díky tomu se zvyšuje šance na úspěšné rozmražení.
Více informací Všechny podpůrné laboratorní metodySkutečné příběhy
T. В.
20 січня 2022 р. - У травні минулого року ми пройшли процедуру ЕКЗ у вашій клініці. Все пройшло добре, і тиждень тому у нас народилася здорова і...
М. П.
10.2. 2021 - Наприкінці червня та на початку липня 2014 року я пройшла процедуру штучного запліднення під керівництвом пана Культа, яка пройшла...
Мартіна С.
8. 7. 2022 р. - Дякуємо за професійний і, головне, людяний підхід пані Денісі Блажковій та доктору Яну Рапсі. Зустрічі та їхні дії завжди були...
Nejčastější otázky
-
Jaký je věkový limit pro metodu IVF?
IVF léčbu lze provést do 49 let věku ženy. Doporučujeme léčbu neodkládat, protože věk je důležitým faktorem pro úspěšné umělé oplodnění.
-
Jaká jsou rizika v souvislosti s umělým oplodněním?
Rizika související s IVF jsou minimální. K ojedinělým komplikacím hormonální léčby patří hyperstimulace (OOHS), při které dochází ke zvětšení vaječníků. Hlavním projevem hyperstimulace je bolest v podbřišku, ojediněle může dojít k hromadění tekutiny v dutině břišní. Příznaky dokáže současná medicína snižovat, hyperstimulace pak ustoupí samovolně.
Těhotenství po umělém oplodnění se nijak neliší od přirozeného těhotenství a jsou s ním spojena stejná rizika (předčasné porodní bolesti, potrat atd.).
-
Jak se aplikují léky při stimulaci vaječníků před IVF?
Stimulační přípravky se obvykle aplikují tenkou jehlou do kůže pod pupíkem. Léky můžete zakoupit u nás na klinice nebo vám můžeme vystavit recept, se kterým léky koupíte v kterékoliv lékárně.
Зв'яжіться з нами
Ми зв'яжемося з вами не пізніше наступного робочого дня.
Formulář se v pořádku odeslal. Naše koordinátorka Vás bude kontaktovat.